Naši partneřI:

 
ÚVOD
 
FOTOGALERIE 2010:
VIDEOGALERIE 2010:
 
Z celého závodu byl pořízen videozáznam, který si můžete objednat u firmy
 
Zde se můžete podívat na letošní vystoupení Aleny Smolíkové na CRUFTS 2010
 
5. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO ŠAMPIONÁTU VE SPORTOVNÍ KYNOLOGII
CACIT Dobříš 2010
23.-25.července 2010
 
Tak je CACIT zdárně  za námi, za sebe můžu říct, že se vydařil nad očekávání (snad až na počasí). A já na tomto místě mohu už jen poděkovat všem našim sponzorům, bez nichž by ani CACIT neexistoval, všem rozhodčím za perfektní a korektní posuzování, figurantům za hvězdné výkony, závodníkům za sportovní vystupování a divákům za účast. Největší poděkování patří všem členům organizačního týmů, kteří odvedli neuvěřitelné penzum práce.
DĚKUJI. Simona Kratochvílová
Rozhodčí:
Pachové práce - pan Petr Veselka (Česká republika)
Poslušnost - pan Břetislav Ťujík (Česká republika)
Obrana - pan Andráš Benke (Maďarsko)
 
Figuranti:  
pan Josef Kubec - technická část
pan Radek Kupka - kontrolní výkon
 
Letos byl CACIT hojně  prezentován v médiích, nabízíme Vám odkazy na některé z nich:
 
CACIT poprvé na Dobříši
Pátý ročník závodu CACIT se v letošním roce opět přesunul na nové místo, do malebného středočeského města uprostřed Brdských lesů - Dobříše. Změnil se také jeho pořadatel, pořadatelem se stalo nově vzniklé občanské sdružení CACIT o.s., které vůči ČKS pořadatelsky zastřešil DiscDog Klub. Vzhledem k tomu, že mé původní plány se závodem byly zcela jiné (chtěl jsem předat štafetu jinému pořadateli), příprava závodu nabrala zhruba tříměsíční zpoždění a byl jsem zvědav, zda se nám podaří vše zvládnout a stihnout. Ve finále ještě bylo nutné posunout o týden dopředu termín závodu, ale nakonec vše dobře dopadlo a v pátek 23.7. se do Dobříše sjelo 45 z celkových 49 přihlášených dvojic.
Letos došlo ke kompletní obměně rozhodčích, stopy posuzoval Petr Veselka, poslušnost Břetislav Ťujík a obrany Andráš Benke z Maďarska. Podle vyjádření startujících bylo posuzování oproti loňskému ročníku o poznání přísnější, ale dle mého subjektivního názoru bylo naprosto korektní a na špičkové úrovni. Všichni si mohli ověřit a poslechnout, jak na tom se svými čtyřnohými partnery jsou. K posuzování ještě mám drobnou poznámku: u pana Benkeho se mi na jeho hodnocení líbilo, jak se v úvodu a závěru o každém psu snažil říct něco hezkého, myslím, že to zahřálo i ty psovody, kteří pak za obranu nedostali tolik bodů, kolik si představovali.
 
Figuranti letos byli vybráni předem, technickou část prováděl Josef Kubec a kontrolní výkon Radek Kupka. Záda jim pro případ indispozice jistil Jakub Berdych. Myslím, že oba prvně jmenovaní odvedli vynikající práci, kdy psa náročně prověřili (např. Pepa úžasně rychlým útěkem a Radek výrazným a tvrdým přepadem po kontroláku), nikomu neublížili a jejich výkon byl naprosto korektní a stejný po celou dobu závodu. Vedení stop se stejně jako loni ujal Roman Končel a opět předvedl s kladeči naprosto profesionální práci a i když výsledky ze stop nesplnily očekávání mnoha účastníků, nebylo to rozhodně způsobeno kladením stop, ale náročným počasím nebo prostě okamžitou indispozicí daného zvířete.
A teď k vlastnímu průběhu závodu. Počasí, které bezprostředně před závodem otočilo o 180 stupňů a místo úmorných veder nabídlo déšť a vítr, úplně otočilo loterii na stopách. Ti, kteří si vylosovali z pohledu vedra ideální stopu - sobotní ráno, nastupovali za hustého a vytrvalého deště a výkony tomu bohužel odpovídaly (hodnocení prvních čtyř stop závodu: 25, 64, 13 a 14 bodů). U mnohých tak bylo rozhodnuto ještě dříve, než se závod pořádně rozběhl, osud si holt občas nepěkně zahrává…
Na ploše fotbalového stadionu viděli, navzdory počasí, početní diváci mnoho velice hezkých výkonů. Z nich bych vyjmenoval například 94 bodů na poslušnosti Udeta de Alphaville Bohemia pana Jaroslava Mlčáka, které tato dvojice doplnila hezkými 91 body na obraně nebo nádhernou obranu Birona Murat paní Vlaďky Mrázkové, ohodnocenou 97 body (o velmi dobré hodnocení na poslušnosti ji připravila pouze nesprávná poloha při odložení vstoje, 89 bodů). Velice zajímavá šestice nastupovala i v sobotu odpoledne, u startovních čísel 19 až 24 byly čtyři poslušnosti a poté i čtyři obrany hodnoceny 90 a více body, nakonec se ukázalo, že v této šestce nastupovali i všichni medailisti, ale nebudu předbíhat. Myslím, že se všichni sobotní diváci shodnou na tom, že nejlepší výkon na stadionu předvedl Aron Meggan Bohemia Milana Truxy, poslušnost 97 bodů a poté obrana 98 bodů, excelentní!
Ne zcela šťastnou se letos ukázala volba prostor na stadionu pro sobotní společenský večer. Původně zamýšlené příjemné letní posezení se změnilo v posezení podzimní. Ne každý chtěl za tohoto počasí sedět venku, ale kdo dorazil, nelitoval. Nakonec nebylo tak zle a kapela hrála fajn. Nicméně příště se zřejmě s večírkem opět přesuneme dovnitř.
V neděli pokračovali na hřišti poslušnost a obrany a na loukách v okolí stopy. Déšť nahradil celkem silný vítr, takže počasí opět nebylo pro stopy ideální. Na stopách skončil po sobotě největší favorit, Aron Meggan Bohemia Milana Truxy, přejití třetího lomu znamenalo 44 bodů a konec nadějí na vítězství. Dalším favoritům se stopy vydařily lépe, Clark Plzeňský Teufel Radka Omelky 92 bodů, Hill z Holýkova Pavla Bočana 94 bodů a Krone de Alphaville Bohemia Jana Karla Nešpora 97 bodů. S napětím se čekalo ještě na výsledky poslední skupiny na stopách Udet de Alphaville Bohemia Jaroslava Mlčáka přivezl 86 bodů a Biron Murat Vlaďky Mrázkové 83 bodů a bylo jasné, že pořadí na prvních třech místech se již měnit nebude.
Takže konečné, možná trochu překvapivé výsledky jsou: první místo, Hill z Holýkova Pavla Bočana (jediný německý ovčák, který porazil osm maliňáků za ním, druhé místo, Agátha z Mandragory Hany Kubínové, která se stala nejlepší ženou závodu a třetí místo Bodie van de Poortmannen Pavla Moravce. Přiznávám, že až za stupni vítězů skončili někteří moji osobní favorité jako Standa Rohla, Jaroslav Mlčák, Jaromír Vácha nebo Milan Truxa. Nejlepší stopu s 97 body měl Krone de Alphaville Bohemia Jana Karla Nešpora, nejlepší poslušnost a obranu (97 a 98 bodů) pak Aron Meggan Bohemia Milana Truxy.
Před slavnostním vyhlášením vítězů proběhla tradiční Dogshow, kterou sledoval zcela zaplněný stadion. V první části uchvátila diváky svým výkonem především čerstvá vítězka Crufft's, Alena Smolíková. Druhou část pak tradičně vyplnila profesionální ukázka psovodů Policie ČR. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v důstojné atmosféře a nejlepší si odvezli překrásné ceny.
Doufám, že Všem, kteří letošní CACIT navštívili, ať již jako závodníci nebo diváci, se zde líbilo, na případné nedostatky pohlédli shovívavě a příští rok se na náš závod vrátí. Vždyť Vy jste koneckonců ti, pro které to děláme.
Na závěr bych chtěl poděkovat městu Dobříš (v čele s patronem závodu, starostou Mgr. Jaroslavem Melšou) a Městskému fotbalovému klubu Dobříš za to, že poskytly závodu krásné zázemí. Dále pak chci poděkovat všem sponzorům, bez jejichž účasti by se závod nemohl uskutečnit (především pak paní Silvii Vácha z firmy Royal Canin, Jiřímu Čejkovi z firmy HST, Vilému Urbanovi z Penzionu u Dubu Karlštejn a Janu Maškovi z firmy Albet Metal). Nejvíc ale chci poděkovat všem, kdo se podíleli na přípravách a organizaci, tentokrát závod nepořádala žádná konkrétní ZKO a všichni se zúčastnili z nadšení pro věc. Vytvořil se výborný tým s bezvadnou, pohodovou atmosférou. Takže všem pomocníkům moc DĚKUJI. Na závěr bych přidal ještě jeden osobní dík mé ženě Simoně za to, že se se ctí zhostila nelehké funkce ředitelky závodu, kterou po mně zdědila.
 
CACIT 2010 je tedy za námi a doufejme, že se podaří příští rok zdárně připravit CACIT 2011.
Ing. Jaroslav Kratochvíl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Foto Simona Kratochvílová
 

Copyright © Simona Kratochvílová (simona.krat@seznam.cz)